צרו קשר

להתנדבות

מתנדבת בכלא השרון מספרת:
"המפגש עם האסירים משמעותי מאוד עבורי, ואני חושבת שהוא משמעותי גם עבורם. עצם העובדה שאני באה מבחוץ ושאני לא שייכת לשב״ס כבר נותנת להם המון. ההרגשה שלהם היא שהם חשובים למישהו, שהם ראויים, שאכפת לי מהם. המפגש האנושי הזה, שהוא נטול ציפיות, דעות קדומות ושיפוטיות, מרפא – אותי ואותם. כמה דקות של שקט במפגש המדיטציה הן מתנה נדירה עבורם במצב של רעש חיצוני בבית הסוהר ומחשבות טורדניות שאינן פוסקות. הם צמאים לשקט הזה ומחכים לו כל השבוע. זכות היא עבורי לאפשר להם מגע עם השקט."

הפעילות ההתנדבותית היא פגישה שבועית עם קבוצת אסירים או אסירים משוחררים להנחיית מדיטציה ושיחת דהרמה חילונית, מפגשי זום של המתנדבים והמתנדבות אחת לארבעה שבועות לתמיכה ולימוד משותף וכן פגישה פרונטלית כל חצי שנה.
אם תרגול מדיטציה הוא חלק מהחיים שלך לפחות בשלוש השנים האחרונות; אם יש לך יכולת להנחות שיחת דהרמה; אם ברצונך להעביר את הידע וההבנה שלך לאסירים; אם יש ביכולתך לפתח תקשורת רגישה, פתוחה וחמה עם אנשים – נשמח לדבר איתך. ניסיון בהנחיית מדיטציה עדיף, אבל גם ללא ניסיון קודם בהנחיית מדיטציה – ההזמנה לפנות אלינו פתוחה לפניך.

מה כוללת ההתחייבות להתנדבות לעמותה?
● פגישה שבועית ביום ושעה קבועים, למשך שעה עד שעה וחצי.
● התנדבות לאורך שנה אחת לפחות.
● שמירה על רצף ההתנדבות (נסיעות תכופות לחו"ל או יציאות רבות לריטריטים – אינן מתאימות להתנדבות זו).
● התרגול מבוסס על הדרך הבודהיסטית, אך בהתחשב בכך שבכלא נמצאים אסירים מכל הדתות: מוסלמים, יהודים ונוצרים – אנחנו מעבירים את הדהרמה בדרך חילונית, נטולת כל סממן דתי.
● השתתפות בפגישות המתנדבים/ות: פגישה פרונטלית כל חצי שנה ופגישות זום כל ארבעה שבועות, שלעיתים יכללו השתלמויות לתמיכה בהנחיה.

אם ברצונך להצטרף אלינו, שתף/י אותנו על המוטיבציה שלך להתנדב עם אסירים.
נודה לך על צירוף קורות חיים לכתובת מייל: michalwa@gmail.com